Minecraft oyuncuları, oyun içersinde gerçek bir bilgisayar inşa etmenin ilk adımlarını atmış bulunuyorlar. An itibariyle oyun içersinde bir sabit disk kurmanın mümkün olduğu oyunseverlerce ispatlanmıştır. 2 farklı oyuncu tarafından yapılan iki farklı model bile mevcut. Bunların bir tanesi 1KB hacminde bir dosya depolayabiliyorken ötekisi 4KB kapasiteye sahip.

 Elbette sanal olarak üretilmiş olan bu sabit diskler, materyal dünyamızda yer alan örneklerle boy ölçüşebilecek durumda değiller. Ancak burada önemli olan şey, fiziksel ortamda kullandığımız teknolojinin sanal dünyada da aynı kurallar bütünü içersinde var olabileceğinin elle tutulur bir kanıtı. Güç kaynağı için Minecraft’taki kızıl taşkullanılmış. Oyundaki güç devrelerini çalıştırmak için bu malzeme sıkça kullanılıyor.

Oyun içerisinde bu diski genişletmek mümkün olsa da bazı problemler var. Bunlar yapılan nesnelerin büyüdükçe harta dışına çıkmaları ve bunun bilgisayardaki harita ölçeğini aşması ve bilgilerin ikilik kodla atılıp atılamayacağı…

Eğer Oyunu Oynamak İsterseniz Sitemizde Aratabilirsiniz…

 

 

Processing your request, Please wait....